Размер шрифта
A- A+
Межбуквенное растояние
Цвет сайта
A A A A
Изоображения
Дополнительно

Воспитательная работа

    Зацвярджаю

Дырэктар ДУА “НПК Гірмантаўская

 дзіцячы сад-пачатковая  школа

     Баранавіцкага раёна”

_______________ Д.С.Бухавец

__________________________

 

План ідэалагічнай і выхаваўчай работы ДУА “Навучальна педагагічны комплекс Гірмантаўская дзіцячы сад-пачатковая школа Баранавіцкага раёна”

2020/2021 навучальны год

 

 

месяц

Мерапрыемствы

    Адказныя

1.Ідэалагічна-патрыятычнае  і грамадзянска-прававое выхаванне

 

ВЕРАСЕНЬ

Дзень ведаў. Урачыстая лінейка “Прывітанне, школа”. 01.09.20 

Дзень беларускага пісьменства. Конурс чытальнікаў вершаў

05.09.20 

Акцыя “Мы за мір на планеце” да Дня міру 19.09.20

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

2.Мастацка-эстэтычнае

выхаванне

Акцыя “Квітней, Беларусь!” 21-26.09.2020

Класныя кіраўнікі

 

3.Фарміраванне навыкаў ЗЛЖ, выхаванне культуры бяспечнай жыццядзейнасці

Акцыя «Дзеці  ідуць ў школу» 01.09.2020-05.09.2020

Тыдзень спорту і здароўя 12.09.2020

Конкурс малюнкаў “Скажам “не” дрэнным звычкам” 26.09.2020

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.

Бухавец Д.С.

 

4. Экалагічнае выхаванне

 

Акцыя “Ачысцім планету ад смецця”

Збор макулатуры

Класныя кіраўнікі

 

5.Працоўнае, прафарыентацыйнае

выхаванне

 

Арганізацыя работы  па збору  ўраджаю.

Выстава малюнкаў  «Прафесіі маіх бацькоў»

Сустрэча з працаўнікамі жывёлагадоўчага комплексу

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

6.Работа дзіцячых і маладзёжных грамадскіх арганізацый

 

Збор-старт “Усе разам мы адзіны”

Мерапрыемствы, прысвечаныя ўтварэнню БРПА(14.09.)

Арганізацыя работы органаў вучнёўскага смакіравання

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

7.Шосты школьны дзень, арганізацыя вольнага часу

 Конкурс чытальнікаўвершаў да Дня беларускага пісьменства 05.09.2020

Дзень здароўя “вясёлыя старты” 12.09.2020

Акцыя “Мы за мір на планеце” да Дня міру 19.09.2020

Конкурс малюнкаў “Скажам  “не” дрэнным звычкам” 26.09.2020

Акцыя “Ачысцім планету ад смецця”

 

Анікевіч А.М.

 

Бухавец Д.С.

 

Дрозд С.М.

8.Работа з бацькамі

Агульнашкольны бацькоўскі сход .  Класныя бацькоўскія сходы па інфармацыйна-арганізацыйных пытаннях

Наведванне сем’яў ( згодна планам работы  класных кіраўнікоў)

Састаўленне актаў абследавання сем’яў

Пасяджэнне апякунскага савета

Правядзенне рэйдаў “Сям’я”

Бухавец Д.С.

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

1. Ідэалагічна-патрыятычнае  і грамадзянска-прававое выхаванне

КАСТРЫЧНІК

КТС «Мая матуля»  14.10.2020

Конкурс  фотаздымкаў “Мясціны майго дзяцінства”

Круглы стол “Мае правы і абавязкі”

 

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

2.Мастацка-эстэтычнае выхаванне

Дзень пажылых людзей (01.10)

Дзень настаўніка (03.10.)

Свята  “Падарункі восені” 24.10.2020

Анікевіч А.М.

Дрозд С.М.

3. Фарміраванне навыкаў ЗЛЖ, выхаванне культуры бяспечнай жыццядзейнасці

Пажарная бяспека ў рамках месячніка пажарнай бяспекі.

Дзень здароўя “Школьны крос”

Анкетаванне ЗЛЖ

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.

 

4. Экалагічнае выхаванне

Конкурс вырабаў з прыроднага матэрыялу, плакатаў “Прыгажосць і шчодрасць восені”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

5. Працоўнае, прафарыентацыйнае выхаванне

 

 

Цыкл гутарак “Свет прафесій”. Прафесія настаўнік. Сустрэча з Грысюк Т.П.

Экскурсіі ў арганізацыі, размешчаныя на тэрыторыі сельскага Савета

Добраўпарадкаванне тэрыторыі помнікаў, загінуўшым у гады ВАВ.

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

6.Работа дзіцячых і маладзёжных грамадскіх арганізацый

 

Правядзенне  акцыі  “Міласэрнасць”

Пасяджэнне актыва БРПА “Традыцыі, звычаі, рытуалы -  мы цэнім, мы даражым”

Вучоба піянерскага актыва “Вывучэнне ўстава БРПА”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М.

 

7.Шосты школьны дзень, арганізацыя вольнага часу

Свята , прысвечанае Дню настаўніка. 03.10.2020

Дзень здароўя “Школьны крос”   10.10.2020

КТС «Мая матуля» 14.10.2020

Конкурс малюнкаў “Мая малая радзіма” 17.10.2020

Свята ўраджаю“Сяброўка-восень” 24.10.2020

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

Бухавец Д.С.

8.Работа з бацькамі

Класныя бацькоўскія сходы “Бяспечны Інтэрнет. Вынікі І чвэрці”

Наведванне сем’яў

Правядзенне рэйду “Падлетак”

Дзень адчыненых дзвярэй для бацькоў па пытаннях выхавання кастрычнік

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

  1. Ідэйна-патрыятычнае, грамадзянска-прававое выхаванне

ЛІСТАПАД

Адзіная інфармацыйная гадзіна “Правы дзіцяці” 16.11.2020

Экскурсія  ў школьны музей ДУА “Гарадзішчанская СШ”  (канікулы)

Акцыя “Чытаем па-беларуску”

 

Дыскусія “Закон і ты” з вучнямі ІІІ-ІV класаў

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

Крыўда Л.А.

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М

2. Мастацка-эстэтычнае выхаванне

Падрыхтоўка віншавальных паштовак да Дня працаўніка сельскай гаспадаркі 13.11.2020-21.11.2020

Класныя кіраўнікі

3. Фарміраванне навыкаў ЗЛЖ, выхаванне культуры бяспечнай жыццядзейнасці

Дзень здароўя. Школьныя спаборніцтвы па шашках 14.11.2020

Конкурс плакатаў “Небяспека – СНІД” 30.11-05.12.2020

Круглы стол “Я і камп’ютар”

Дрозд С.М.

 

Бухавец Д.С.

 

4. Экалагічнае выхаванне

Акцыя «Металу другое жыццё». 21.11.2020

 

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

 

5. Працоўнае, прафарыентацыйнае выхаванне

Сустрэча з бацькамі, якія працуюць у ААА “Агракамбінат “Мір” 28.11.2020

 

кл. кіраўнікі

 

 

6.Работа дзіцячых і маладзёжных грамадскіх арганізацый

Збор дружыны “Традыцыі і рытуалы БРПА” 30.11.2020

Анікевіч А.М.

 

7.Шосты школьны дзень, арганізацыя вольнага часу

 

Літаратурнае свята “Чытаем па-беларуску” 07.11.2020

Дзень здароўя. Школьныя спаборніцтвы па шашках.14.11.2020

Акцыя “Металу – другое жыццё” 21.11.2020

Збор дружыны  “Традыцыі і рытуалы БРПА” 30.11.2020

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.

 

Анікевіч А.М.

8.Работа з бацькамі

Наведванне сем’яў. Гутарка “Шчаслівае дзяцінства ў сям’і”

Акцыя “Неблаганадзейная сям’я – увага і клопат”

Правядзенне рэйду “Сям’я”

 

Бацькоўскі сход для бацькоў выхаванцаў дзіцячага сада

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

Крыўда Л.А.

1.Ідэйна-патрыятычнае, грамадзянска-прававое выхаванне

СНЕЖАНЬ

Пераднавагодняя дабрачынная акцыя “Сюрпрыз пад Новы год”

 

 

 

Заняткі “Я ведаю дакладна, як мне паступіць”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М.

2. Мастацка-эстэтычнае выхаванне

Навагоднія мерапрыемствы “Прывітанне, Новы год!”  Конкурс навагодніх віншавальных плакатаў 19.12.2020   

Класныя кіраўнікі

3. Фарміраванне навыкаў ЗЛЖ, выхаванне культуры бяспечнай жыццядзейнасці

Адзіная інфармацыйная гадзіна “СНІД – хвароба стагоддзя” 01.12.2020

Віктарына “Беларусь алімпійская” 12.12.2020

Тыдзень прававых ведаў. Ранішнік “Маі правы” 05.12.2020

Конкурс малюнкаў “Мой выбар здароўе”19.12.2020

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

 

4. Экалагічнае выхаванне

Конкурс фотарэпартажаў «Я тут нарадзіўся» 28.12.2020-06.01.2021

Класныя кіраўнікі

5. Працоўнае, прафарыентацыйнае выхаванне

Работа  майстэрні  Дзеда Мароза 14.12.2020-23.12.2020

Класныя кіраўнікі

6.Работа дзіцячых і маладзёжных грамадскіх арганізацый

 

Збор актыву БРПА, па падрыхтоўцы і правядзенні навагодніх мерапрыемстваў  

Акцыя “Добрае сэрца”, прысвечаная Дню інвалідаў

Акцыя “Сюпрыз пад Новы год”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

7.Шосты школьны дзень, арганізацыя вольнага часу

 

Конкурс малюнкаў “Мой выбар – здароўе” 12.12.2020

Ранішнік  “Маі правы”, прасвечаны дню абароны правоў чалавека. 05.12.2020

Дзень здароўя. Віктарына “Беларусь алімпійская” 12.12.2020

Навагоднія мерапрыемствы “Прывітанне, Новы год!” Конкурс навагодніх віншавальных плакатаў 23.12.2020 

Бухавец Д.С.

 

Анікевіч А.М.

 

Дрозд С.М.

 

8.Работа з бацькамі

Агульнашкольны бацькоўскі сход “За бяспеку – разам”

Наведванне сем’яў

Пасяджэнне апякунскага савета

Правадзенне рэйду “Падлетак”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Вэбер К.В., Анікевіч А.М.

  1. Ідэйна-патрыятычнае, грамадзянска-прававое выхаванне

СТУДЗЕНЬ

 

 

 

 

 

 

 

Пазнавальная гадзіна “Зімовыя святы на Беларусі”

Інтэлектуальная гульня “А вы ведаеце, што…”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

2. Мастацка-эстэтычнае выхаванне

КТС “Калядкі”. Конкурс творчых работ “Калядная зорка” 13.01.2021

Крыўда Л.А.

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

3. Фарміраванне навыкаў ЗЛЖ, выхаванне культуры бяспечнай жыццядзейнасці

Спартыўныя святы “Зімовыя забавы” ў рамках акцыі  «Здоровы я – здаровая сям’я» 16.01.2021

4. Экалагічнае выхаванне

Час зносін «Экалогія і здароўе»

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

5. Працоўнае, прафарыентацыйнае выхаванне

Анкетаванне вучняў “Я і прафесія”

Дыягностыка “Чым займаюцца ў вольны час нашы дзеці?”

6.Работа дзіцячых і маладзёжных грамадскіх арганізацый

Конкурс “Самы класны клас”

Збор дружыны “Законы жыцця акцябрат” 23.01.2021

7.Шосты школьны дзень, арганізацыя вольнага часу

Спартыўны дзень малодшых класаў 04.01.2021

КТС “Калядкі” 13.01.2021

Спартыўнае свята “Зімовыя забавы” ў рамках акцыі «Здоровы я – здаровая краіна» 16.01.2021

Збор дружыны “Законы жыцця акцябрат” 23.01.2021

 

Анікевіч А.М.

Дрозд С.М.

 

8.Работа з бацькамі

Наведванне сем’яў .

Бацькоўскі сход “Духоўны клімат у сям’і”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

  1. Ідэйна-патрыятычнае, грамадзянска-прававое выхаванне

ЛЮТЫ

 

Адзіная інфармацыйная гадзіна “Воіны-афганцы – нашы землякі”. Сустрэча з воінам-інтэрнацыяналістам Анікевічам  А.М. 13.02.2021

КТС  “Абаронца Айчыны”23.02.2021

 

Класныя кіраўнікі

2. Мастацка-эстэтычнае выхаванне

Вечар сустрэчы з выпускнікамі

Класныя кіраўнікі

3. Фарміраванне навыкаў ЗЛЖ, выхаванне культуры бяспечнай жыццядзейнасці

Дзень здароўя

КТС “Абаронца Айчыны”

Круглы стол “Я выбіраю здароўе”

Трэнінг  “Уменне сказаць не”

Дрозд С.М.

4. Экалагічнае

Гульня “Па старонках Чырвонай кнігі Беларусі”

Класныя кіраўнікі

5. Працоўнае, прафарыентацыйнае выхаванне

Экскурсіі на месцы працы бацькоў.

 

Выстава работ нетрадыцыйных тэхнік выяўленчай дзейнасці выхаванцаў дзіцячага сада “Чароўны куфэрак”

Класныя кіраўнікі

Крыўда Л.А.

6.Работа дзіцячых і маладзёжных грамадскіх арганізацый

Урачыстая лінейка “Маленькія героі вялікай вайны”  да Дня юнага героя-антыфашыста 08.02.2021

 

 

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

 Анікевіч А.М.

7.Шосты школьны дзень, арганізацыя вольнага часу

Вечар сустрэчы з выпускнікамі “Школьны вальс запрашае ў школу”  06.02.2021

Дзень зароўя. Лыжныя гонкі. 06.02.2021

Дзень роднай мовы. Гульня “Гаворым па-беларуску” 20.02.2021

КТС “Абаронца Айчыны” 23.02.2021

 

Дрозд С.М.

Анікевіч А.М.

 

8.Работа з бацькамі

Наведванне сем’яў. Гутарка “Стылі сямейнага выхавання”

Тэматычная кансультацыя “Дарослыя і дзеці – тыповыя памылкі выхавання”

Класныя кіраўнікі

1.Ідэйна-патрыятычнае, грамадзянска-прававое выхаванне

САКАВІК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адзіная інфармацыйная гадзіна “Канстытуцыя Рэспублікі Беларусь”. Свята “Беларусь – краіна сяброўства і нацыянальнай згоды” 16.03.2021

 

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М.

2. Мастацка-эстэтычнае выхаванне

Свята, прысвечанае Міжнароднаму жаночаму дню 8 Сакавіка “Прысвячэнне любым”

Конкурс “Місс дзюймовачка” 06.03.2021

Гадзіна паэзіі “Букет любімых вершаў” 

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

3. Фарміраванне навыкаў ЗЛЖ, выхаванне культуры бяспечнай жыццядзейнасці

 Дзень здароўя

 Анкетаванне “ЗЛЖ”

Трэнінг “Хачу і трэба”

Дрозд С.М

4. Экалагічнае выхаванне

 РанішнікЛясная аптэка” 

Анікевіч А.М.

5. Працоўнае, прафарыентацыйнае выхаванне

 

Выраб віншавальных паштовак да Дня 8 Сакавіка

Круглы стол “Я б у рабочыя пайшоў – хай мяне навучаць”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

6.Работа дзіцячых і маладзёжных грамадскіх арганізацый

Акцыя «Мы грамадзяне Рэспублікі Беларусь»

Збор акцябрацкага актыву “Міхаіл Стралкоў – герой малой радзімы”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

7.Шосты школьны дзень, арганізацыя вольнага часу

Майстэрня “Чароўная мацстэрня”. Выстава віншавальных падарункаў і паштовак да Дня 8 Сакавіка 02.03.2021

Дзень здароўя “Вас выклікае Спартландыя” І-ІV класы.13.03.2021

Збор акцябрацкага актыву “Міхаіл Стралкоў – герой малой радзімы” 20.03.2021

Гульня-падарожжа “Мая маленькая Беларусь” 27.03.2021

Круглы стол “Я бы ў рабочыя пайшоў – хай мяне навучаць!”  31.03.2021

Бухавец Д.С.

 

 

Дрозд С.М.

 

Анікевіч А.М.

 

 

8.Работа з бацькамі

 Дзень адчыненых дзвярэй. Класныя бацькоўскія сходы

Наведванне сем’яў

Рэйд-праверка “Свабодны час падлеткаў у вольны час”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

1.Ідэйна-патрыятычнае, грамадзянска-прававое выхаванне

КРАСАВІК

 

 

 

 

 

 

 

 

Адзіная інфармацыйная гадзіна  “Дзень аб’яднання народаў Расіі і Беларусі” 02.04.2021

Акцыя “Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны”

Дэкада-грамадзянска-патрыятычных спраў “Мы помнім тую дату”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

2. Мастацка-эстэтычнае выхаванне

Школьная гумарына «Краіна хахатанія»

Конкурс малюнкаў “Усмешка ў падарунак”

Конкурс творчых работ “Вялікдзень грэе душу”

3. Фарміраванне навыкаў ЗЛЖ, выхаванне культуры бяспечнай жыццядзейнасці

 

Спартыўнае свята, прысвечанае сусветнаму Дню здароўя 03.04.2021

Тыдзень бяспекі дарожнага руху і пажарнай бяспекі

 

 

Заняткі “Праўда і падман”

Вусны часопіс “Кампьютарная бяспека”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

4. Экалагічнае выхаванне

Акцыя «Чысціня вакол нас»

Адзіная інфармацыйная гадзіна “Беларусы ў космасе” 12.04.2021

Адзіная інфармацыйная гадзіна “Чарнобыль –  боль Радзімы” 24.04.2021

Акцыя “Збяры макулатуру –зберажы дрэва”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

5. Працоўнае, прафарыентацыйнае выхаванне

Экскурсіі ў арганізацыі, размешчаныя на тэрыторыі сельскага Савета (ФАП, мехдвор)

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

6.Работа дзіцячых і маладзёжных грамадскіх арганізацый

 

Пасяджэнне актыву -   арганізацыя акцыі “Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны”

Вясновы тыдзень дабрыні

Збор дружыны “Чысціня – залог здароўя”

Пазнавальная гульня “Што ты ведаеш аб піянерыі?”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

7.Шосты школьны дзень, арганізацыя вольнага часу

 

 

 

Спартыўнае свята, прысвечанае сусветнаму Дню здароўя 10.04.2021

Акцыя “Чыстая вёска” 10.04.2021

Віктарына “Выконваем законы дарог” 24.04.2021

Акцыя “Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны”, добраўпарадкаванне тэрыторыі помніка аг.Гірмантаўцы 

Дрозд С.М.

 

Анікевіч А.М.

 

8.Работа з бацькамі

Наведванне сем’яў

Дзень адчыненых дзвярэй для бацькоў будучых першакласнікаў

Лекторый “Аб заахвочванні і пакаранні дзяцей у сям’і”, “Дзіцячая агрэсія”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

  1. Ідэйна-патрыятычнае, грамадзянска-прававое выхаванне

МАЙ

Адзіная інфармацыйная гадзіна  «Дзяржаўная сімволіка» 07.05.2021

Акцыя “Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны”

КТС “Дзень Перамогі” 09.05.2021

Правядзенне паходаў і экскурсій па родных мясцінах24.05-31.05.2021

Класныя кіраўнікі

 

 

 

2. Мастацка-эстэтычнае выхаванне

Справаздача работы гурткоў

 

Свята “Бывай, дзіцячы сад!”

Свята апошняга званка

 Кіраўнікі гурткоў

Крыўда Л.А.

3. Фарміраванне навыкаў ЗЛЖ, выхаванне культуры бяспечнай жыццядзейнасці

Турыстычныя паходы

Алімпійскі дзень. Сямейнае свята “Тата, мама, я - здаровая сям’я” 15.05.2021

Спартыўнае свята, прысвечанае заканчэнню навучальнага года 29.05.2021

 

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

4. Экалагічнае выхаванне

Экалагічнае свята “Дзень вясны – цудоўны дзень” 08.05.2021

Экалагаічная акцыя “Квітней, наш школьны двор” 03.05-08.05.2021

Анікевіч А.М.

 

Дрозд С.М.

5. Працоўнае, прафарыентацыйнае

Збор металалому «Металу другое жыццё»

Збор макулатуры

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М., Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

6.Работа дзіцячых і маладзёжных грамадскіх арганізацый

Акцыя «Мы перамаглі» 03.05-09.05.2021

 

Акцыя “Запалі касцёр дабрыні” да Дня піянерскага сяброўства. Збор “Я – піянер свёй краіны” 22.05.2021

Класныя кіраўнікі

 

7.Шосты школьны дзень, арганізацыя вольнага часу

 

Экалагічнае свята “Дзень вясны – цудоўны дзень” 08.05.2021

Дзень здароўя. Сямейнае свята “Тата, мама, я - здаровая сям’я”  15.05.2021

Акцыя “Запалі касцёр дабрыні” да Дня піянерскага сяброўства. Збор “Я – піянер свёй краіны” 22.05.2021

Працоўны дэсант. 25.05.2021

Анікевіч А.М.

 

Дрозд С.М.

 

 

 

8.Работа з бацькамі

Агульнашкольны бацькоўскі сход “Вынікі 2020/2021 навучальнага года. Арганізацыя летняй аздараўляльнай кампаніі”. Класныя бацькоўскія сходы.

Наведванне сем’яў.

Паседжанне апякунскага савета.

Круглы стол “Ад безадказнасці да злачынства – адзін крок.”

Класныя кіраўнікі

Дрозд С.М.,

Анікевіч А.М., Крыўда Л.А.

 

Разделы сайта